גישור במשפחה

סכסוכים ומחלוקות משפחתיים עתיקים לפחות כמו מוסד המשפחה עצמו. עם זאת, השיטה להתמודד עם חילוקי דעות כאלה עברה שינוי משמעותי. בשנות ה-80 הוצג בישראל המושג גישור מקצועי כחלופה "נעימה" יותר למערכת בתי המשפט המסורתית ליישוב סכסוכים. הסיבה לשינוי זה הייתה לספק שיטת פתרון שלא החריפה קונפליקטים, אלא ביקשה לתקן מערכות יחסים תוך התייחסות גם לבעיות הבסיסיות.
הצלחת הגישור ביישוב סכסוכים בהקשרים שונים הביאה להכרה בו על ידי בתי המשפט. כיום, תיקים רבים מופנים תחילה לגישור בטרם עוברים לדיון בפני גורם שיפוטי. רפורמה זו, לא רק שהפחיתה את העומס על בתי המשפט אלא גם הגבירה את הסיכוי להגיע לפתרונות ידידותיים וארוכי טווח. אם הושגה הסכמה במהלך הליך הגישור, היא מוצגת לבית המשפט, שם היא נחתמת על ידי שופט ומקבלת תוקף של פסק דין.

גישור במשפחה

תפקידם של עורכי דין גישור משפחה

עורכי דין אשר מוסמכים לנהל הליך גישור משפחה ממלאים תפקיד חיוני בתהליך זה. הם לא רק מספקים ייעוץ משפטי אלא גם מקלים על התקשורת בין הצדדים, עוזרים להם לחקור את הבעיות שלהם, להבין את נקודות המבט זה של זה, ולעבוד בשיתוף פעולה לפתרון.

תחומי מפתח של גישור משפחתי

גישור משפחתי מכסה מגוון רחב של נושאים, המשקפים את המורכבות והמגוון של מערכות יחסים ונסיבות משפחתיות. חלק מהתחומים הקריטיים כוללים:

סכסוכים משפחתיים לאחר גירושין

סיום הנישואין עלול לגרום לרוב לקונפליקטים מתמשכים ולמערכות יחסים מתוחות, המתרחבות מעבר לבני הזוג ולהשפיע על בני משפחה אחרים. גישור משפחתי יכול לעזור להתמודד עם קונפליקטים אלו, במטרה להחזיר את ההרמוניה ולהקל על תקשורת בונה.

סכסוכי ירושה

מחלוקות על ירושה נפוצות למרבה הצער, והן עלולות לגרום לקרעים עמוקים בתוך המשפחות. על ידי התמקדות בדיאלוג פתוח והבנה הדדית, גישור משפחתי יכול לסייע בפתרון מחלוקות אלו בדרכי נועם, תוך קידום חלוקה הוגנת של נכסים המכבדת את הזכויות והרצונות של כל הצדדים המעורבים.

קונפליקטים עסקיים משפחתיים

למרות האמירה הרווחת על אי שילוב עסקים עם משפחה, משפחות רבות אכן מנהלות עסקים יחד. מהסדר זה עלולים לנבוע סכסוכים, שעלולים לאיים הן על העסק והן על יחסי המשפחה. גישור משפחתי יכול לעזור להתמודד עם קונפליקטים אלו, ולאפשר פתרון המכבד הן את צרכי העסק והן את הדינמיקה של המשפחה.

סכסוכי הורה-ילד

קונפליקטים בין הורים לילדים יכולים לנבוע ממגוון גורמים, לרבות גיל ההתבגרות, העבודה או תקופות ארוכות של פרידה. הגישור המשפחתי מספק מרחב בטוח לאוויר והתייחסות לקונפליקטים הללו, ומסייע בחיזוק הקשר בין הורים לילדים.

סיכום

גישור משפחה, בסיוע עורכי דין מיומנים לגישור משפחה, הפך לאבן יסוד במערכת המשפט בישראל. הוא מציע דרך בונה ופחות אגרסיבית לפתור סכסוכים משפחתיים, לקדם הבנה ולבנות מחדש מערכות יחסים. ככל שהוא ממשיך להתפתח, הוא ללא ספק יישאר כלי חיוני בשמירה על הרמוניה בתוך משפחות וברחבי החברה.

תוכן עניינים
עורכת דין לדיני משפחה וירושה סימה כהן
אשמח לעזור בכל שאלה

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
 052-6125365

דילוג לתוכן